гидропена недорого

 

Бордюри

БордюрыНеможливо уявити собі жодну міську дорогу без бордюру, будь то проїжджа частина, тротуар, велосипедна або пішохідна доріжка. У свідомості кожної людини дорога обов'язково повинна бути з бордюрами. Адже саме вони є своєрідним обмежувачем - чітко ділять вулицю на зони, служать дисциплінуючим чинником для водіїв і надають дорозі естетичного вигляду.

Найбільш поширеними у нас є залізобетонні бордюри. Це перевірене часом, міцне, надійне дорожнє огородження. Залізобетонні бордюри включають в себе три основних види - це дорожні, тротуарні і магістральні бордюри. При цьому якщо дорожній та магістральний бордюри відрізняються своїми роздільними і захисними якостями, то тротуарний носить більш естетичну функцію і є, ніби, елементом оформлення.

Найважливішими факторами для бордюрів є колір, міцність і морозостійкість. Щоб усі бордюри були однакового кольору в процесі вібропресування, їх рівномірно фарбують, причому не тільки на поверхні, але і по всій глибині. Сам процес вібропресування надає бордюрам особливої міцності. А для посилення морозостійкості, в бетон спеціально підмішують пісок. Щоб досягти максимального ефекту від укладання бордюрів, їх необхідно укладати на спеціально підготовану поверхню, а саме: щебінь, бетон або пісок.

Тільки за наявності і при дотриманні усіх цих факторів, бордюри будуть якісно виконувати свою функцію і прослужать досить довго.

Бордюри - важливий елемент мостіння дороги!